Yamaha jest w ostatnim czasie jednym z najbardziej aktywnych producentów motocykli na rynku. Japońska marka nie tak dawno opublikowała plan pracy na następne dwa lata – czytamy na stronie internetowej motogen.pl.

Na dobry początek warto wrócić jednak na chwilę do bliskiej przeszłości. Yamaha w latach 2013 – 2015 planowała produkcję dziewięciu milionów motocykli rocznie, co miało przynieść zysk netto w wysokości 1,6 tryliona jenów rocznie, natomiast zysk operacyjny – dokładnie 125 bilionów jenów. To oczywiście nie koniec, ponieważ japoński producent wyznaczył sobie również 250 nowych produktów wprowadzonych na rynek. Już teraz wiemy, że założenia marki zostaną spełnione.

Tyle na temat dotychczasowych realizacji. Jak wygląda plan Yamahy na następne dwa lata? Tym razem zysk operacyjny ze sprzedaży sprzętu ma wynieść 180 bilionów jenów, co ma być absolutnym rekordem, porównywanym do tego z 2007 roku. Pozostaje zadać pytanie, w jaki sposób Japończycy zamierzają osiągnąć tak wielkie liczby? Producent nastawia się na przedstawienie około 270 nowych produktów, w których skład wchodzą oczywiście motocykle, ale i również skutery, quady, czy skutery śnieżne i wodne.

Z pewnością część z Was zastanawia się, czy Yamaha zamierza wejść również na rynek samochodowy, jednak prezes Hiroyuki Yanagi przyznał, że na pewno nie wydarzy się to do 2018 roku włącznie. Japończycy zamierzają postawić na sprawną komunikację i najnowocześniejszą technologię, co ma wzbudzić zaufanie wśród stałych i nowych klientów.