yamaha xsr700
fot. press.yamaha-motor.pl

Przedstawiciele Yamahy mogą pochwalić się nowym motocyklem serii Sport Heritage – XSR700. Spontaniczny street bike w stylu retro stanowi hołd dla ikony XS650.

Filozofia budowania motocykli serii Sport Heritage wciąż ewoluuje. To zachowanie szacunku dla stylu oraz designu jednośladów z przeszłości. – XSR700 to uczta dla zmysłów, a jego szyk podkreśla szereg jakościowych komponentów. Kierowca doceni prawdziwą aurę retro na kanapie o podwójnej fakturze, osadzonej na łatwej do customizacji, przykręcanej ramie pomocniczej – czytamy na stronie internetowej yamaha-motor.pl.

Yamaha XSR700 to bez wątpienia jeden z najlepszych w tej klasie, 2-cylindrowy silnik o pojemności skokowej 700 cm3, zbudowany według koncepcji z przestawionymi czopami korbowodów. Sporą zaletą jednośladu jest z pewnością lekkie i kompaktowe podwozie z zaledwie 530-milimetrowym wahaczem zapewniającym zwinność w połączeniu z komfortem prowadzenia.

Do najważniejszych cech Yamahy XSR700 można zaliczyć skórzaną kanapę z haftowanym logo marki, czy aluminiowy zbiornik paliwa w stylu retro. Godnymi uwagi są również szeroka, wygięta w tył kierownica oraz pękaty tłumik wydechu. Obecnie dostępne są dwa kolory nadwozia – zielony (forest green) oraz stalowy (garage metal).