Yamaha Superbike
fot. yamaha-motor.pl

Bardzo dobre wiadomości dla fanów motocykli Yamaha! Okazuje się, że Yamaha Motor Europe w 2016 roku powróci do Mistrzostw Świata Superbike. Tym samym rozpocznie się współpraca z zespołem Crescent Raicing oraz firmą PATA będącą tytularnym sponsorem.

Na motocyklach Yamahy pojawi się dwóch utalentowanych zawodników. Pierwszym z nich będzie mistrz WSBK z sezonu 2014 – Sylvain Guintoli, natomiast drugim Alex Lowes będący mistrzem serii British Superbike z 2013 roku.

Przypomnijmy, że przerwa Yamahy od World Superbike trwa nieprzerwanie od 2011 roku. Teraz przedstawiciele stajni mają zamiar w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w nowej YZF-R1, aby powalczyć o mistrzowski tytuł. Wszyscy głęboko wierzą, że utalentowani zawodnicy w połączeniu z obiecującymi maszynami są receptą na osiągnięcie sukcesów.

Warto pamiętać, że następny sezon World Superbike Championship zostanie zainaugurowany w ostatni weekend lutego 2016 roku. Pierwsza runda Mistrzostw Świata odbędzie się na torze Philipp Island w Australii.