yamaha mt10
fot. Yamaha

Yamaha zaprezentowała niezwykle interesujący motocykl, który już teraz możecie znaleźć w salonie Motocykle Polska. – Moc, moment obrotowy i zwrotność – charakteryzują maszynę specjaliści od lat zajmujący się tematem.

Yamaha MT-10 jest motocyklem, na którego czekało wielu zapaleńców. To bez wątpienia najmocniejszy model z serii MT, jaki kiedykolwiek powstał na rynku. Nie wierzysz? Przekonaj się już teraz, jakich wrażeń dostarcza nowa maszyna wyprodukowana przez japoński koncern.

Do tej pory żaden z motocykli typu Naked nie był w stanie wyzwolić z siebie tak wielkich pokładów mocy, zapewniając jednocześnie potężny moment obrotowy oraz zwrotne prowadzenie. Jesteśmy pewni, że właśnie rodzi się nowa historia.

– Naturalna ergonomia, która umożliwia swobodną jazdę po każdej drodze. Wsiądź na Yamahę MT-10 i poczuj, czym jest prawdziwa moc – czytamy w oficjalnym komunikacie koncernu Yamaha. Silnik typu crossplane ma pojemność 998 cm3, dzięki czemu rozwija maksymalny moment obrotowy w niskim i średnim zakresie obrotów. Warto wspomnieć również o lekkiej aluminiowej ramie i krótkim rozstawie osi, co wpływa na naturalną pozycję w trakcie jazdy. To właśnie zapewnia MT-10 imponującą moc, przy zachowaniu pełnej kontroli nad maszyną.

Wielu motocyklistów bardzo chwali sobie agresywną stylistkę, dzięki czemu przyciąga uwagę wielu osób na ulicy. Ogromną zaletą Yamaha MT-10 jest również zaawansowany system zawieszenia, który został oparty na technologii modelu YZF-R1.

Nowy motocykl, to oczywiście nowatorska opcja kolorystyczna – Night Fluo, która będzie dostępna od 2016 roku w innych motocyklach tego segmentu. Do dyspozycji motocyklistów jest również Race Blu.

Typ silnika: chłodzony cieczą, 4-suwowy, DOHC, 4-zaworowy
Pojemność: 998 cm³
Stopień sprężania: 12:1
Układ zasilania: Wtrysk paliwa
Układ zapłonu: TCI
Wymiary: 2095 x 800 x 1110 mm
Rozstaw kół: 1400 mm
Minimalny prześwit: 130 mm
Pojemność zbiornika paliwa: 17 l
Pojemność zbiornika oleju: 3,9 l

Szczegółowe informacje dotyczące motocykla Yamaha MT-10 znajdziecie na naszej stronie internetowej, klikając TUTAJ. Zapraszamy do naszego salonu zlokalizowanego przy ulicy Bułgarskiej 63 w Poznaniu.