yamaha mt 2016
fot. http://press.yamaha-motor.pl/

Yamaha nie zamierza zwalniać tempa. Japoński koncern wciąż dominuje na europejskim rynku, prezentując gamę motocykli MT na sezon 2016. Konstruktorzy zadbali o najmniejsze szczegóły, a głównym punktem jest połączenie mocy, momentu obrotowego oraz zwrotnego charakteru ze stylistką przeniesionej do przodu masy i wszechstronnym zastosowanie.

Nie jest tajemnicą, że konstruktorzy projektując kolejne maszyny wzorowali się na opiniach kierowców. – Korzenie Cafe Racer sięgają Rokersów, ścigających się między londyńskimi kafejkami w latach 50. Dekadę później grupa motocyklistów z zachodniego wybrzeża USA zaczęła wyrażać swą odrębność za pomocą konstruowanych samodzielnie chopperów, które zainspirowały cały świat – czytamy w oficjalnym komunikacie Yamaha.

Zaprezentowana Yamaha MT-10 ma dostarczyć przede wszystkim maksymalnie dużo emocji podczas generowania robiącego wrażenie momentu obrotowego. Co więc podkreśla przywiązanie Yamahy do motocyklistów posiadających prawo jazdy kategorii A2? Niewątpliwie mocny silnik wraz z kompaktowym podwoziem.

Już w 2014 roku uwagę wielu specjalistów w branży przykuł MT-09, natomiast teraz Yamaha prezentuje kolejny model, który został wzbogacony o 3-stopniowy system kontroli trakcji. To oczywiście nie koniec, ponieważ maszyny MT-10, MT-09, MT-07 oraz MT-125 są do dyspozycji w kolorystyce Night Fluo. Ponadto MT-09 będzie dostępny również w wersji kolorystycznej Mistral Grey.

Motocykle to jedno, jednak Yamaha nie zamierza się zamykać wyłącznie na ich produkcji. Producent zaprezentował bowiem nową linię odzieży motocyklowej oraz codziennej, zwanej MT Lifestyle. Wszystko wzrorowane jest na Ciemnej Stronie Japonii.

Nowe modele

MT-10- Night Fluo, Tech Black, Race Blu

MT-03 – Midnight Black, Race Blu

Modele 2016

MT-09 – Night Fluo, Matt Grey, Race Blu, Lava Red

MT-09 – Tracer – Mistral Grey, Lava Red, Race Blu

MT-09 – Street Rally – Race Blu

MT-09 – Sport Tracker – Matt Grey

MT-07 – Night Fluo, Race Blu, Lava Red, Matt Grey

MT-125 – Night Fluo, Matt Grey, Race Blu