logo-yamahaZa nami pierwsza edycja Rajdu Latarników, który odbył się w ostatni weekend niedaleko Ustki. Na wydarzenie turystyczno-kulturalno-edukacyjne zjechało się blisko 150 motocyklistów z całego kraju.

Podczas inauguracyjnej edycji rajdu nie mogło zabraknąć klubów motocyklowych, motocyklistów z rodzinami oraz samotnych kompanów. Wszyscy mogli delektować się widokiem wielu jednośladów marki Yamaha – głównie z klas Adventure i Cruiser.

– Przez dwa dni motocykliści poznawali piękno Pomorza Środkowego, pokonując dwie niezależne trasy – asfaltową i adventure. Po drodze uczestnicy „zdobywali” latarnie morskie, bunkry i skanseny, odnajdując ukryte punkty kontrole i rozwiązując zagadki. To jedyny rajd motocyklowy w Polsce, którego trasa wiedzie szlakiem Latarni Morskich, a uczestnicy trasy off-road mają możliwość podjęcia próby przejazdu po plaży – czytamy na stronie internetowej yamaha-motor.eu.

Na zakończenie wrześniowego rajdu organizatorzy wręczyli uczestnikom nagrody, którzy podczas jazdy zbierali punkty. Mimo wszystko, każdy uczestnik zabawy był tego weekendu zwycięski. Inicjatorzy wydarzenia już teraz zapraszają wszystkich fanów jednośladów do kolejnej edycji za rok.