Indian Scout jest bez dwóch zdań jednym z najlepszych motocykli na rynku. Silnik, zawieszenie oraz hamulce działają tak płynnie, że jest jednym z naszych ulubionych. Tymczasem teraz Indian Motorcycles zaprezentowało nieco mniejszą i tańszą wersję – Indian Scout Sixty.

Indian Motorcycles wyrósł z popiołów, tworząc kolejne fantastyczne maszyny. Wspominany we wstępie Scout Sixty został właśnie zaprezentowany na Międzynarodowych Targach EICMA w Mediolanie. Jego silnik jest mniejszy, niż standardowy, jednak pozostała część motocykla jest takiej samej wielkości – co pozwala siedzieć na wspaniałej platformie, usytuowanej na wysokości 64,2 centrymetrów.

Zastanawiacie się dlaczego nowy model przyjął nazwę „sześćdziesiąt”? Otóż pojemność silnika wynosi 993 cm3, co w przeliczeniu na amerykańską miarę daję 60 cali sześciennych pojemności. Warto przyjrzeć się pozostałym parametrom Scouta – jego maksymalna moc to 79 KM, która zostaje osiągana przy 89 Nm momentu obrotowego. Zmieniła się również waga maszyny – spadła z 253 na 246 kilogramów.

Ostatecznie ustalono, że w Europie będzie można pozyskać Scouta Sixty za 11 990 euro. Wciąż czekamy jeszcze na ceny w Polsce.