Łodzie aluminiowe są coraz częściej spotykanymi na polskich akwenach jednostkami. Często droższe, surowsze wykończenie znajduje sporą liczbę nabywców.

Skąd ta popularność?

Z rozmów z klientami wynika, że przyczyna jest bardzo prosta: Po pierwsze przejadł im się widok standardowych laminatów, jednak co ważniejsze: Podstawową zaletą łodzi aluminiowej jest jej lekkość. Zupełnie zmienia się charakterystyka pływania.

łódź aluminiowa1

Te same gabaryty można napędzać dużo mniejszym silnikiem.

Rachunek w momencie zakupu jest już wyrównany: mniejszy silnik = mniejsze koszty zakupu. Do tego dochodzą niższe koszty eksploatacji, porównując spalanie silnika 40 KM do napędu o mocy 80 KM. Godzina pracy mniejszego silnika na maksymalnych obrotach jest blisko dwukrotnie tańsza. Przy bardzo rekreacyjnym pływaniu zrobimy w sezonie ok. 120 mth, oszczędność 8l paliwa na każdej godzinie = 4000 zł x 5 lat = 20 000 zł. To znacząca kwota dla osób, które nie pływają często. Znam motorowodniaków, którzy bez problemu robią 300 mth w ciągu jednego sezonu, dla nich oszczędności są jeszcze większe.

Wybierając lekką łódź aluminiową wybieramy lekkość pływania bez dodatkowego obciążania portfela. Motocykle Polska, autoryzowany salon i serwis Yamaha ul. Bułgarska 63/65 w Poznaniu jest dystrybutorem renomowanych łodzi marki Buster. Jeżeli rozważasz zakup łodzi aluminiowej zachęcamy do odwiedzin salonu i rozmowy z naszym specjalistą.