Najstarsza amerykańska marka motocyklowa – Indian Motorcycle – właśnie wchodzi na rynek polski. Firmę The Indian Motocycle Manufacturing Company założyli kolarz George M. Hendee i mechanik Carl Oscar Hedstrom w 1901 r. w Springfield w stanie Massachusetts. Od 2014 roku rozpoczyna się w Polsce sprzedaż pełnej oferty motocykli Indian dzięki polskiemu importerowi – firmie VCruiser z Poznania.

Zaczęło się na początku XX w. w Ameryce
Indian to najstarsza amerykańska marka motocyklowa! Stara legenda głosi, że fabryka powstała w Springfield, w miejscu, gdzie wiele lat wcześniej pogrzebano walecznego i niepokonanego wodza Indian. Gdy w 1903 roku powstały zakłady Harley – Davidson, Indian miał już na swoim koncie chwalebne i znaczące sukcesy. Źródłem powodzenia były niebanalne konstrukcje oraz wysoka jakość wykonania każdego egzemplarza. Od początku swojego istnienia dla producentów ważne było, aby motocykle Indian osiągały sukcesy na wyścigach torowych, szosowych czy podczas bicia rekordów prędkości. Nawet dziś nieoficjalny rekord prędkości Indiana robi wrażenie – 331 km/h.

Nowy rozdział w historii marki
Od roku 2011 Indian Motorcycles należą do firmy Polaris Industries, właściciela Victory Motorcycles. Jest to zupełnie nowy rozdział w historii marki. Obecny dyrektor motocykli w Polaris Industries, Ross Clifford, tak opisuje obecny etap rozwoju:

„Ideą jest, aby nigdy nie zapomnieć o dziedzictwie Indiana, ale również być pewnym, że patrzymy w przyszłość. To założenie rozumiemy jako niezły balans w postaci 40% dziedzictwa oraz 60% patrzenia w przyszłość. Ludzie zapomnieli, że Indian był kiedyś znany z nowoczesności. To był pierwszy producent stosujący silnik V-Twin i również pierwszy, który użył obracającej się manetki do kontrolowania przepustnicy w motocyklu produkcyjnym”.

Oficjalny importer oraz dealerzy
Marka Indian została sprowadzona do Polski przez firmę VCriuser – dotychczas wyłącznego importera motocykli Victory. Firma z siedzibą w Poznaniu rozwija się i dziś ma w swojej ofercie nie tylko wszystkie modele motocykli Victory, ale i wszystkie modele Indian oraz akcesoria dostępne na rynku amerykańskim.
Na początek motocykle Indian będą dostępne w salonach w Poznaniu oraz w Bielsku-Białej. W każdym z nich klient może liczyć na pełną ofertę motocykli oraz fachowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Modele dostępne w Polsce
Od początku w ofercie polskich dealerów będą dostępne wszystkie trzy modele Indian: Chief Classic, Chief Vintage oraz Chieftain. Cała trójka jest oparta na podobnym podwoziu oraz napędzana silnikiem zwanym Thunder Stroke 111. Jest on, jak tradycja nakazuje, chłodzony powietrzem, ma 1811 cm3 i generuje 162 Nm momentu obrotowego.

Legenda i nowoczesność
Wszystkie modele cechuje na wskroś klasyczny wygląd, wyraźnie inspirowany historią. Wielkie charakterystyczne dla marki błotniki, skórzane sakwy, chromowane dodatki i klasycznie brzmiący wydech są typowe dla Indianów. Klasyka idzie jednak w parze z nowoczesnością. Za zatrzymywanie odpowiadają dwie tarcze o średnicy 300 mm z 4-tłoczkowymi zaciskami z przodu oraz pojedyncza tarcza o średnicy 300 mm z zaciskiem 2-tłoczkowym z tyłu. Wyposażeniem standardowym jest ABS. Poza tym, na wyposażeniu są takie uprzyjemniające jazdę dodatki jak: tempomat i komputer pokładowy.

Chief Classic
Chief Classic to motocykl w starym dobrym stylu! Wielkie błotniki, dużo chromu i stylowe dodatki oraz wydech, który nie pozostawia wątpliwości, z jaką maszyną mamy do czynienia! Indian Chief to kontynuacja klasycznego modelu, którego pierwszą wersję zaprezentowano w 1922 roku. Jest to najlepiej sprzedający się i najbardziej rozpoznawalny motocykl Indian.

Chief Vintage
Chief Vintage charakteryzują skórzane dodatki! Sakwy, stylowe siedziska czy nietypowa kierownica dodają szyku. Chief Vintage to połączenie stylu z komfortem.

Chieftain
Chieftain to najdroższy w ofercie motocykl. Ma elektrycznie regulowaną szybę, światła LED do jazdy dziennej, felgi aluminiowe oraz potężny system audio. Jazda takim motocyklem to doznania najwyższej jakości.

indian

indian

indian