Długo czekaliśmy na dzień w którym oprócz Victory Motorcycles w naszym salonie zagości najstarsza amerykańska marka motocykli — Indian. Udało się! „Już za chwileczkę, już za momencik” prosto ze Stanów Zjednoczonych przypłyną do nas pachnące nowością Indian Chief Classic, Indian Chief Vintage, Indian Chieftain. Premierę będą miały na Targach Motor Show 2014 w Poznaniu ale zanim to nastąpi, przybliżmy trochę markę i jej historię.

1

Amerykańska legenda głosi, że Indian powstał w Springfield w Stanach Zjednoczonych, w miejscu, gdzie wiele lat wcześniej pogrzebano walecznego i niepokonanego wodza Indian. W 1903 roku marka motocyklowa miał już na swoim koncie chwalebne i znaczące sukcesy. Źródłem powodzenia były niebanalne konstrukcje oraz wysoka jakość wykonania każdego egzemplarza, która trwa niezmiennie do dziś. Od początku swojego istnienia dla producentów ważne było, aby motocykle nie tylko wyglądały niesamowicie ale i osiągały sukcesy na wyścigach. Nawet dziś nieoficjalny rekord prędkości Indiana robi wrażenie – 331 km/h.
Od roku 2011 Indian Motorcycles należą do firmy Polaris Industries. Jest to zupełnie nowy rozdział w historii marki. Obecny dyrektor motocykli w Polaris Industries, Ross Clifford, tak opisuje obecny etap rozwoju: Ideą jest, aby nigdy nie zapomnieć o dziedzictwie Indiana, ale również być pewnym, że patrzymy w przyszłość.

2

To założenie rozumiemy jako niezły balans w postaci 40% dziedzictwa oraz 60% patrzenia w przyszłość. Ludzie zapomnieli, że Indian był kiedyś znany z nowoczesności. To był pierwszy producent stosujący silnik V-Twin i również pierwszy, który użył obracającej się manetki do kontrolowania przepustnicy w motocyklu produkcyjnym”

Chcecie wygrać zaproszenia na targi Motor Show
2014? Polubcie „Motocykle Polska– Victory” na Face-booku i napiszcie w wiadomości dlaczego to do Was ma trafić zaproszenie.