W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednią moc, długość kolumny silnika i sposób sterowania (rumpel lub kierownica).

Do wyboru mamy modele różnych producentów, zatem który silnik będzie dla nas najlepszy?

Czy kierować się wyłącznie ceną? Zakup najtańszych jednostek, nie zawsze będzie opłacalny.

Okres gwarancji będzie krótszy, dostępność części zamiennych i specjalistycznego serwisu mniejsza.

Elementy produkowane w Chinach przez mniej znanych producentów nastawione są na magię ceny.

Początkowa oszczędność może się okazać wyrzuceniem pieniędzy w błoto, a tego chcemy uniknąć.

Pozostaje wybór kilku producentów, większość z nich ma korzenie w kraju kwitnącej wiśni.

Pod uwagę powinniśmy wziąć kilka aspektów:

Okres gwarancji – dobry producent daje 5 lat.

Warunki gwarancji – utrzymanie gwarancji na silniki zaburtowe zależne jest od regularnych przeglądów w autoryzowanej stacji obsługi. W związku z tym bardzo ważna staje się bliskość do ASO. Zachowanie gwarancji uzależnione od setek kilometrów podróży przez Polskę nie będzie komfortowe.

Rzeczywiste przeniesienie mocy – silniki różnych producentów o tej samej mocy nie będą jej oddawać w ten sam sposób. W efekcie może być głośniej lub ciszej, spalanie może być większe lub mniejsze. Silnik może cieszyć żywotnością lub zostać szybciej wyeksploatowany. Wybór powinien być podyktowany z uwzględnieniem kształtu i masy kadłuba, niezwykle istotne będzie również dobranie odpowiedniej śruby napędowej.

Warto zobaczyć testy silników na jednakowych łodziach, sprawdzić poziom hałasu, prędkości maksymalnej i rzeczywistej mocy uciągu. Porównując te parametry możemy z pełną świadomością dokonać najlepszego wyboru. Wyższa cena przełoży się na jakość, a ta na opłacalność zakupu.

Silniki Yamahy mają 5 lat gwarancji, producent zapewnia, że części do każdego modelu będą dostępne przez 25 lat od zakończenia produkcji. Z doświadczenia wiemy, że regularna wymiana olejów, części eksploatacyjnych i konserwacja w silnikach zaburtowych Yamahy pozwala na bezawaryjną pracą przez dziesiątki lat. MOTOCYKLE POLSKA – Zapraszamy do salonu i serwisu Motorowodnego przy ulicy Bułgarskiej 65 w Poznaniu. Jeżeli nie masz możliwości dojazdu zadzwoń, prowadzimy również mobilny serwis motorowodny specjalnie dla Ciebie!